Przejdź do treści

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli

    EU20 WLKP LOGOTYP RGB KOLOR

Biuro Wielkopolski w Brukseli Wielkopolska BXL

W dniach 20-24 listopada w Brukseli odbędzie się kolejny już LLLWeek („Tydzień Uczenia się przez całe życie”). Wydarzenie organizowane przez platformę „Uczenie się przez całe życie” w tym roku po raz pierwszy odbędzie się we współpracy z „Tygodniem kształcenia i szkolenia zawodowego” (VET Week – inicjatywa Komisji Europejskiej). Do organizacji wydarzenia dołączyło również Europejskie Forum Młodzieży.

Celem LLLWeek jest poszerzenie wiedzy na temat wyzwań dzisiejszego społeczeństwa oraz tego, jak „Uczenie się przez całe życie” może tym wyzwaniom sprostać. Wydarzenie co roku gromadzi wielu uczestników, w tym polityków, przedstawicieli sektora edukacji, organizacji obywatelskich, środowisk akademickich oraz władz publicznych.

Platforma na rzecz „Uczenia się przez całe życie” (Lifelong Learning Platform) jest inicjatywą obejmującą 40 europejskich organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń młodzieży, zrzeszających instytucje oświatowe i organizacje aktywne we wszystkich sektorach formalnego oraz nieformalnego kształcenia. Ich członkowie docierają do kilku milionów beneficjentów.

Nagrody LLLAwards2017 częścią „Tygodnia Uczenia się przez całe życie”

W ramach tegorocznej edycji LLLWeek odbędzie się ceremonia wręczenia nagród LLLAwards2017. W tym roku zostaną one przyznane w obszarze odnoszącym się do „Edukacji w cyfrowym świecie”. Tematyka skupia się wokół oświaty w erze cyfryzacji oraz wpływu rozwoju technologii na metody nauczania.

Platforma na rzecz „Uczenia się przez całe życie” przyzna nagrody inicjatywom oraz projektom w trzech kategoriach:

  1. Edukacja i demokracja: inicjatywy, które:

- wspierają myślenie krytyczne przy użyciu narzędzi cyfrowych, podnoszących świadomość nt. prawa obywatelskiego w ramach dostępu do internetu,

-   promują aktywny udział w tworzeniu demokracji w erze cyfrowej.

  1. Edukacja i włączenie społeczne: inicjatywy, które mają za zadanie rozwiązać problem dostępu do cyfrowej nauki szczególnie dotyczący uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji, a także dorosłych, którzy przerwali naukę.
  2. Pedagogika innowacyjna: inicjatywy obejmujące włączenie narzędzi cyfrowych w proces uczenia się i nauczania, a także poruszające tematykę zmian w edukacji wywołanych postępem technologii.

Kryteria kwalifikowalności inicjatyw:

  • inicjatywy z zakresu edukacji i szkoleń,
  • inicjatywy dotyczące edukacji formalnej i nieformalnej,
  • inicjatywy mogą dotyczyć jakiejkolwiek grupy wiekowej lub kilku grup wiekowych, a także każdej dziedziny życia,
  • inicjatywy z zakresu współpracy międzysektorowej (angażującej organizacje społeczeństwa obywatelskiego, szkoły, związki zawodowe, firmy, uniwersytety).   

Jak aplikować?

Formularz aplikacyjny należy wypełnić w j. angielskim i przesłać do 1 czerwca za pomocą strony internetowej wydarzenia.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej LLLWeek2017.

 

Oprac. BIWW na podstawie lllplatform.eu