Przejdź do treści

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli

    EU20 WLKP LOGOTYP RGB KOLOR

Biuro Wielkopolski w Brukseli Wielkopolska BXL

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli poszukuje kandydata na umowę na zastępstwo w pełnym wymiarze czasu pracy:

Wymagania:

  • Wykształcenie: wyższe magisterskie : preferowane kierunki: politologia, ekonomia, prawo, europeistyka, administracja, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, prawo europejskie, zarządzanie państwem i pokrewne
  • obywatelstwo polskie
  • znajomość specyfiki, potencjału oraz potrzeb Województwa Wielkopolskiego
  • znajomość problematyki Unii Europejskiej oraz polityk unijnych ze szczególnym uwzględnieniem tych, które bezpośrednio wpływają na samorządy, dodatkowym atutem będzie dobra znajomość programu Horyzont 2020 i specyfiki środowiska naukowego w Wielkopolsce
  • znajomość struktury i zakresu działania instytucji i organów doradczych UE
  • umiejętność redagowania różnego rodzaju tekstów, w tym: artykułów prasowych, newsletterów, wywiadów, raportów, sprawozdań i pism, dodatkowym atutem będzie doświadczenie na podobnym stanowisku związanym z komunikacją
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie C1
  • umiejętność tłumaczenia pisemnego z języka angielskiego na polski i vice versa
  • biegła obsługa komputera - pakietu aplikacji biurowych MS Office oraz urządzeń biurowych

Dodatkowe:

  • znajomość dodatkowych języków obcych, w szczególności języka niemieckiego lub/i francuskiego
  • doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym lub/i administracji publicznej

Zakres Obowiązków:

  • monitorowanie polityk, programów, funduszy i inicjatyw Unii Europejskiej oraz udział w wydarzeniach związanych z tą tematyką, ze szczególnym uwzględnieniem programu Horyzont 2020,
  • bieżący kontakt z jednostkami naukowo-badawczymi z Wielkopolski, ich wsparcie na forum UE oraz przekazywanie informacji,
  • redagowanie różnego rodzaju tekstów, w tym artykułów prasowych, newsletterów, wywiadów, raportów, sprawozdań i pism oraz zarządzanie profilami Biura w mediach społecznościowych,
  • stały kontakt z przedstawicielami instytucji Unii Europejskiej oraz placówek dyplomatycznych RP,
  • stały kontakt z podmiotami Województwa Wielkopolskiego w zakresie przekazywania informacji oraz ich reprezentowania na forum Unii Europejskiej,
  • podejmowanie działań na rzecz współpracy międzyregionalnej poprzez kontakty z przedstawicielami regionów w Brukseli – zwłaszcza z regionami partnerskimi Województwa Wielkopolskiego,
  • wykonywanie tłumaczeń pisemnych z języka angielskiego na polski i vice versa oraz z innych zadeklarowanych przez kandydata języków,
  • uczestnictwo w przygotowywaniu wydarzeń organizowanych przez Biuro,
  • wykonywanie czynności administracyjno-kancelaryjnych związanych z działaniem Biura Informacyjnego Województwa Wielkopolskiego w Brukseli.

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę na zastępstwo, pakiet socjalny,
  • interesującą pracę w środowisku międzynarodowym.

Wymagane Dokumenty

  • List motywacyjny w językach polskim i angielski
  • CV w języku polskim

Aplikacje należy składać w terminie do 26 kwietnia 2019 r. na adres mailowy izabela.gorczyca@wielkopolska.eu lub pocztą na adres rue Montoyer 21, 1000 Bruksela. Planowane rozpoczęcie pracy to połowa maja br.

  1. Administratorem danych osobowych jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, przy al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań.
  2. Dane osobowe zawarte w aplikacji nadesłanej w odpowiedzi na opublikowane ogłoszenie o pracy będą przetwarzane w celach rekrutacji, archiwizacji, udostępnienia informacji publicznej. Dane osobowe przetwarzamy w związku z wypełnieniem obowiązku prawnego ciążącym na administratorze – ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (tekst jednolity Dz. U. z 2018 roku poz.1260) i w związku z wykonywaniem zadania realizowanego w interesie publicznym.
  3. Rozpatrujemy tylko i wyłącznie aplikacje nadsyłane w odpowiedzi na publikowane ogłoszenia o pracę, w formie, zakresie i na warunkach określonych każdorazowo w ich treści.
  4. Każdemu kandydatowi przysługuje prawo do dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, podanie danych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych wymaganych w ogłoszeniu skutkować będzie odrzuceniem aplikacji z powodów formalnych.
  5. Dane osobowe zawarte w ofercie pracy będą przetwarzane przez 3 miesiące od daty publikacji.  Po tym czasie będą niszczone komisyjnie w sposób trwały i nieodwracalny. Dane osobowe (imię, nazwisko i miejsce zamieszkania) będą przetwarzane zgodnie z Instrukcją Kancelaryjną.
  6. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych prosimy o kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych, e-mail: inspektor.ochrony@umww.pl
  7. Dane osobowe nie są przetwarzane w sposób zautomatyzowany w celu podjęcia jakichkolwiek decyzji.
  8. Każdemu kandydatowi przysługuje prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.