Przejdź do treści

Transport na obszarach podmiejskich w obliczu wyzwań związanych z pandemią COVID-19 tematem Zgromadzenia Ogólnego Sieci PURPLE

 
 

PosiedzeniePan Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, 2 grudnia 2020 roku, wziął udział w 33. Zgromadzeniu Ogólnym Sieci PURPLE. Wielkopolska jest aktywnym członkiem Europejskiej Platformy Regionów Podmiejskich PURPLE od 2012 roku.
W tym roku głównym tematem Zgromadzenia był wpływ pandemii na rozwój obszarów podmiejskich. Regiony partnerskie PURPLE, w tym Wielkopolska reprezentowana przez pracowników Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego w Poznaniu oraz Biura Wielkopolski w Brukseli od czerwca br. pracują nad dokumentem pt. „Obszary podmiejskie w obliczu wyzwań Covid 19”.

Podczas 33. Zgromadzenia Ogólnego Pan Marszałek przedstawił sytuację wielkopolskiej kolei w czasach pandemii, wskazując jak ważną rolę pełni transport zbiorowy oraz jakie są zagrożenia dla jego funkcjonowania. Ponadto przedstawił szereg działań prowadzonych przez Samorząd Województwa mających na celu utrzymanie dotychczasowego poziomu funkcjonowania wielkopolskich kolei. Rozpoczęta dziś przez Pana Marszałka dyskusja nt. transportu zbiorowego aktywnie wpisze się w inicjatywę Europejskiego Roku Kolei, który będzie obchodzony 2021 roku.

Autor: Wielkopolskie Biuro Planowania Przestrzennego