Przejdź do treści

Europejski Ranking Innowacyjności 2021: Wielkopolska początkującym innowatorem(+)

Komisja opublikowała dziś Europejski Ranking Innowacyjności 2021, który pokazuje, że wyniki Europy w zakresie innowacji nadal poprawiają się w całej UE....

Poznań i Kalisz w nowym zestawieniu Europejskiej Agencji Środowiska

W nowej przeglądarce jakości powietrza w miastach EEA utworzono ranking miast począwszy od najczystszego do najbardziej zanieczyszczonego w okresie dwóch lat kalendarzowych...

Program Pracy dla MSCA już dostępny – pierwsze konkursy ruszą 22 czerwca 2021

Komisja Europejska opublikowała Program Pracy dla Działań Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) na lata 2021-2022. Pierwsze konkursy ruszą już 22 czerwca 2021...

Aktualności

Zaproszenie na spotkania matchmakingowe sieci ERRIN – Horyzont Europa, klaster 5 i 6

 

horizon europe logoW dniach 31 maja – 1 czerwca oraz 3-4 czerwca br. Europejska Sieć na rzecz Badań i Innowacji ERRIN organizuje spotkania matchmakingowe w trybie online dla podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach klastra 5 (Klimat, energetyka i mobilność) i klastra 6 (Żywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko) programu Horyzont Europa.

Spotkania będą służyć kojarzeniu potencjalnych partnerów zainteresowanych realizacją projektów w ramach klastrów 5. i 6. Celem organizatorów jest ułatwienie uczestnikom tworzenie regionalnych ekosystemów innowacji mających na celu rozwiązywanie europejskich wyzwań w obszarach tematycznych wspomnianych klastrów:

- Klaster 5 – Klimat, energetyka i mobilność;

- Klaster 6 – Żywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko.

Podczas czterodniowego wydarzenia prelegenci z Komisji Europejskiej i Krajowych Punktów Kontaktowych przedstawią obszary tematyczne obu klastrów., zaś uczestnicy będą mieli możliwość nawiązania kontaktów z podmiotami zainteresowanymi współpracą.

Program wydarzenia

W trakcie każdego dnia wydarzenia w programie przewidziano następujące punkty:

  1. Sesja plenarna z udziałem mówców z Komisji Europejskiej i Krajowych Punktów Kontaktowych.;
  2. Prezentacje – po sesjach plenarnych uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia swoich pomysłów na projekty (pitching).

 W związku z ograniczoną liczbą miejsc, nie wszyscy uczestnicy będą mogli przedstawiać prezentacje.

  1. Spotkania 1:1 – organizatorzy zachęcają uczestników, aby regularnie przeglądali profile potencjalnych partnerów i umawiali spotkania 1:1. Możliwość zorganizowania spotkania 1:1 będzie dostępna po zarejestrowaniu się.

Kto może się zarejestrować ?

W wydarzeniu mogą wziąć udział podmioty, które zamierzają współpracować w ramach projektów  w klastrze 5. i/lub 6, a w szczególności: :

- gminy miejskie, powiaty, spółki miejskie, spółki międzygminne;

- agencje rządowe i organizacje pozarządowe;

- podmioty badawcze i przedsiębiorstwa, którym poszukują do swoich konsorcjów partnerów z sektora publicznego i pozarządowego.

Program wydarzenia  i rejestracja (do 21 maja) są dostępne tu.

Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli na podst. ERRIN