Przejdź do treści

Trwa nabór do projektu w dziedzinie kształcenia w ramach programu Erasmus +

Firma szkoleniowa Ecipa Umbria (region Umbria, Włochy) poszukuje partnerów zainteresowanych udziałem w projekcie, który składany będzie do programu Erasmus + (nabór wniosków w ramach Akcji 2 – Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk). Strona włoska poszukuje od 4 do 8 podmiotów do współpracy w ramach projektu.

Roboczy tytuł projektu to ”C.R.E.ATE 4.0 – umiejętności cyfrowe, modele i instrumenty edukacji rozszerzonej stosowane w Europejskim Atelier Rzemiosła”. W założeniu pomysłodawców inicjatywy jej główne cele ogniskować się będą wokół promowania innowacyjnych metod nauczania i przeprowadzania szkoleń, co przyczynić się ma do poprawy jakości uczenia się przez całe życie. Ponadto, uczestnicy projektu będą mieli sposobność zapoznania się z technologiami cyfrowymi oraz dowiedzą się jak wprowadzać innowacyjne rozwiązania edukacyjne w obszarze kształcenia zawodowego.

Czas trwania projektu: 2 lata.

Budżet: ok. 300 000 tys. euro.

Poszukiwani partnerzy: szkoły, centra kształcenia zawodowego, uniwersytety i jednostki badawcze (obszary nauki: pedagogika, nauki edukacyjne, nauki o komunikowaniu, cyfrowe narzędzia komunikacji, etc.), MŚP zajmujące się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi i rozwojem edukacyjnych materiałów multimedialnych i rozwiązań cyfrowych dla rozszerzonej edukacji. Dodatkowo swoje zainteresowanie udziałem w projekcie mogą zgłaszać przedstawiciele władz lokalnych, regionalnych oraz krajowych, izby handlowe, a także stowarzyszenia zrzeszające MŚP.

W przypadku zainteresowania udziałem w projekcie, prosimy o pilny kontakt z Martą Raptis na adres: marta.raptis@wielkopolska.eu
www.wielkopolska.eu