Przejdź do treści

Poszukiwane szkoły do projektu dot. środowiska w ramach programu Erasmus +

Szkoła Collège Notre Dame z miejscowości Marvejol (region Oksytania, Francja) poszukuje partnerów zainteresowanych udziałem w projekcie, który składany będzie do programu Erasmus + (nabór wniosków w ramach Akcji 2 Erasmus + współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk). Francuska placówka zamierza pełnić rolę lidera projektu.

W założeniu projekt ma ogniskować się wokół kwestii związanych z ochroną środowiska i dziedzictwem przyrodniczym. Uczestnicy będą mogli zgłębić problematykę obecnego stanu środowiska, a także problemów i wyzwań z nim związanych. W ramach projektu przewidziano szereg aktywności m.in. zajęcia z fotografii, spotkania z ekspertami oraz produkcję cyfrową.

Poszukiwani partnerzy: europejskie szkoły zainteresowanie którymś ze wskazanych obszarów tematycznych, które usytuowane są np. w pobliżu rezerwatu lub w bliskiej obecności występowania roślin endemicznych.

W przypadku zainteresowania udziałem w projekcie, prosimy o kontakt z Martą Raptis na adres: marta.raptis@wielkopolska.eu

www.wielkopolska.eu