Przejdź do treści

Poszukiwani partnerzy do międzynarodowego projektu dot. poszerzania autonomii osób starszych

Władze lokalne Hérault (region Oksytania, Francja) poszukują dwóch partnerów do projektu Pomyślne i aktywne starzenie się: Poszerzanie autonomii osób starszych. Nie wybrano jeszcze programu w ramach, którego projekt będzie składany.

Obecnie władze Hérault są zaangażowane w projekt wdrażany na poziomie lokalnym związany ze wsparciem dla osób starszych w celu zachowania przez nie niezależności poprzez rozpoznawanie i uwzględnianie ich rzeczywistych potrzeb. Hérault chciałoby rozszerzyć projekt i zaangażować do niego partnerów z innych państw UE. Umożliwiłoby to wzbogacenie i rozwój obecnego projektu poprzez wymianę międzynarodowych doświadczeń oraz w efekcie wypracowanie innowacyjnych oraz inteligentnych rozwiązań dla starzejącej się populacji.

Cele projektu:

  • wymiana dobrych praktyk;
  • wymiana wiedzy nt. przygotowywania i wdrażania strategii na rzecz osób starszych;
  • szansę na rozwój przewidziano także dla opiekunów osób starszych, którzy mogliby poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę nt. wspieraniu osób starszych w codziennych czynnościach oraz utrzymywania przez nich więzi towarzyskich.

Czas trwania projektu: Styczeń-Grudzień 2020

Szacowany budżet projektu: 200 000 €

Poszukiwani partnerzy: władze lokalne lub regionalne albo stowarzyszenia i instytucje badawcze z doświadczeniem w działalności na rzecz osób starszych.

W przypadku zainteresowania udziałem w projekcie, prosimy o kontakt z Martą Raptis na adres marta.raptis@wielkopolska.eu
www.wielkopolska.eu