Przejdź do treści

Szkoła rolnicza z Danii poszukuje zainteresowanych współpracą w ramach projektu dot. zachęcania młodzieży do pracy w rolnictwie

Duńska szkoła rolnicza Asmildkloster Landbrugsskole poszukuje podmiotów zainteresowanych współpracą w przygotowaniu projektu w zakresie rekrutowania i przekwalifikowywania młodych rolników. W założeniu projekt ma stać się strategicznym partnerstwem w ramach drugiej akcji kluczowej programu Erasmus + „Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk”.

W ramach projektu planowane jest utworzenie europejskiego partnerstwa (min. trzy państwa z Europy), w skład którego wchodzić będą m.in. rolnicy i przedsiębiorstwa rolnicze oraz instytucje edukacyjne. Członkowie partnerstwa będą mogli dzielić się między sobą dobrymi praktykami oraz współpracować nad rozwiązaniami dot. znalezienia nowych sposobów zainteresowania młodych ludzi zawodem rolnika. Celem projektu będzie także próba zmiany postrzegania profesji rolnika. Przewidziano możliwość organizowania międzynarodowych szkoleń.

Poszukiwani partnerzy: szkoły kształcące uczniów w wieku od 14-16 lat, centra doradztwa zawodowego dla młodzieży, instytucje kształcenia i szkolenia zawodowego.

W przypadku zainteresowania udziałem w projekcie, prosimy o kontakt do 24 maja br. z Martą Raptis na adres: marta.raptis@wielkopolska.eu

www.wielkopolska.eu