Hiszpańskie miasto poszukuje partnerów do projektu związanego z wymianą energii pomiędzy firmami

Utworzono: czwartek, 28 luty 2019 16:30
Biuro Wielkopolski w Brukseli

Granollers (Katalonia, Hiszpania) poszukuje partnerów zainteresowanych uczestnictwem w projekcie związanym z wymianą energii w ramach parków przemysłowych. Projekt będzie składany do programu Horyzont 2020 (nabór wniosków: LC-SC3-EE-6-2018-2019-2020 Business case for industrial waste heat/cold recovery).

Głównym celem projektu jest tworzenie kultury współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, która ma mieć na celu prowadzenie wymiany energii oraz/lub stworzenie wspólnego centralnego panelu energii słonecznej lub/i z panelu fotowoltaicznego, który będzie dostarczał energię kilku przedsiębiorstwom. Dodatkowe założenia projektu to m.in.: popularyzacja energii odnawialnej oraz zmniejszenie poziomu zużycia energii pochodzącej z paliw kopalnych.

Poszukiwani partnerzy: preferowane będą podmioty z doświadczeniem w promowaniu parków przemysłowych oraz posiadające kompetencje w obszarze symbiozy przemysłowej.
W przypadku zainteresowania udziałem w projekcie, prosimy o kontakt z Martą Raptis na adres: marta.raptis@wielkopolska.eu

www.wielkopolska.eu