Regionalne Ministerstwo Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska w Andaluzji poszukuje partnerów

Utworzono: wtorek, 07 luty 2017 12:50
Biuro Wielkopolski w Brukseli

Regionalne Ministerstwo Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska w Andaluzji (Hiszpania) poszukuje partnerów do udziału w projekcie Interreg Europe. Projekt ma na celu wymianę informacji na temat certyfikatu ECOLABEL w branży hotelarskiej.

Regionalne Ministerstwo Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska w Andaluzji w ramach projektu planuje wymianę doświadczeń i pozyskanie informacji dotyczących przyznawania ECOLABEL. W ramach projektu Ministerstwo chce podzielić się z partnerami wiedzą i doświadczeniem w zakresie EMAS (System Ekozarządzania i Audytu), który jest unijnym instrumentem ochrony środowiska oraz narzędziem tworzenia kultury zrównoważonego rozwoju i efektywnego zarządzania dostępnymi zasobami i energią.

Certyfikat ECOLABEL jest przyznawany produktom, które w jak najmniejszym stopniu oddziałują negatywnie na środowisko naturalne. W przypadku branży hotelarskiej kryteria obejmują głównie efektywne i oszczędne zarządzanie wodą i energią, a także minimalizację ilości odpadów.

Poszukiwani partnerzy to władze lokalne odpowiedzialne za turystykę na danym obszarze.

Wszystkie zainteresowane podmioty prosimy o kontakt do 20 lutego z:

Biuro Wielkopolski w Brukseli
Email: 
agnieszka.wieczorek@wielkopolska.eu

Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli