Przejdź do treści

Włoska gmina poszukuje partnerów do projektu nt. turystyki wodnej

Włoska gmina Terni poszukuje partnerów do projektu w ramach unijnego programu na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw COSME w zakresie poszerzania oferty turystycznej w Europie – transnarodowych produktów zrównoważonej turystyki (COS-WP2014-3-15.03).

Projekt będzie dotyczył tworzenia produktów turystycznych związanych ze sportami wodnymi na obszarach wiejskich i górskich. Jego celem jest wyznaczenie tras wodnych z uwzględnieniem znajdujących się w ich pobliżu atrakcji turystycznych i możliwości zakwaterowania. Jednym z elementów projektu będzie wykorzystanie narzędzi ICT do promocji tras, np.: stworzenie kodu QR. Partnerzy będą również organizować kampanie informujące o korzyściach dla zdrowia wynikających z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Poszukiwani partnerzy to:

  • małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność związaną z tematyką projektu (pensjonaty, biura podróży, stowarzyszenia turystyczne, przedsiębiorstwa transportowe itp.)
  • stowarzyszenia sportowe
  • samorządy
  • izby handlowe
  • organizacje pozarządowe

Koordynator projektu prosi o szybki kontakt. Termin składania wniosków projektowych do Komisji Europejskiej upływa 7 października br.

Kontakt:

Biuro Wielkopolski w Brukseli

Joanna.kubiak@wielkopolska.eu

Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli