Przejdź do treści

Cypryjski Instytut Neurologii i Genetyki w Nikozji poszukuje partnerów do projektu

Cypryjski Instytut Neurologii i Genetyki oraz Uniwersytet w Nikozji chciałyby dołączyć do konsorcjum planującego realizację projektu na temat wpływu diety śródziemnomorskiej oraz indeksu glikemicznego na markery biochemiczne, które oddziaływują na procesy poznawcze i inne funkcje organizmu, w szczególności u osób starszych.

Planowany projekt byłby realizowany w ramach naboru Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Zdrowia i Konsumentów: „Działania przygotowawcze. Zdrowa dieta we wczesnych latach życia i w starzejącym się społeczeństwie”:

http://ec.europa.eu/dgs/health_consumer/funding/call_health_diet_en.htm

Uniwersytet w Nikozji jest największym prywatnym uniwersytetem na Cyprze, który dzięki realizowanej w ostatnich latach strategii na rzecz badań chce odgrywać istotną rolę w dostarczaniu wysokiej jakości edukacji i badań naukowych. Od 2007 r. realizuje projekty finansowane ze środków krajowych i europejskich.

Cypryjski Instytut Neurologii i Genetyki jest prywatnym ośrodkiem akademickim świadczącym wysokiej jakości usługi jako laboratorium kliniczne i ośrodek badań w zakresie biomedycyny, neurologii, genetyki i innych powiązanych dziedzin.

Planowana długość projektu to 18 miesięcy.

Poszukiwani partnerzy to instytucje publiczne, organizacje non-profit, MŚP, partnerzy regionalni oraz organizacje sektora prywatnego.

Prosimy o szybki kontakt, ponieważ termin składania wniosków do Komisji Europejskiej mija 14 sierpnia br.

Kontakt:

Biuro Wielkopolski w Brukseli

Joanna.kubiak@wielkopolska.eu

Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli