Przejdź do treści

Brukselski Klub Wielkopolan świętuje swą pierwszą rocznicę!

swiecznik.jpgKlub Wielkopolan w Brukseli, założony 27 listopada 2007 roku, właśnie świętuje pierwszą rocznicę swego istnienia. Z tej okazji, w siedzibie wielkopolskiego przedstawicielstwa przy avenue de l'Yser 19, w miniony wtorek zgromadziło się prawie 70 Klubowiczów na czwartym już w tym roku spotkaniu. W atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, przy dźwiękach kolęd i wigilijnym stole, Wielkopolanie podsumowywali miniony rok i cieszyli się, że ich Klub trwa, rozwija się i rośnie w siłę.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który niespodziewanie nie mógł być wziąć udziału w spotkaniu, przesłał Klubowiczom specjalny adres:

"Szanowni Państwo, Drodzy Wielkopolanie,

ważne obowiązki, wzywające mnie dziś do Warszawy, sprawiają, iż niestety nie będę mógłchlopakiklub.jpg uczestniczyć w świąteczno-rocznicowym spotkaniu Klubu Wielkopolan w Brukseli.

Pragnę zatem choć w ten sposób przekazać Państwu serdeczne życzenia ciepłych, pełnych radości i refleksji Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia pięknego czasu w gronie najbliższych - bez względu na to czy spędzicie go Państwo w Wielkopolsce, Brukseli czy innym miejscu na świecie. Ufam, że 2009 - piąty rok obecności Polski w Unii Europejskiej - będzie dla nas wszystkich i dla naszego regionu czasem pomyślności i dalszego rozwoju.

dwiezcwyny.jpg27 listopada minęła pierwsza rocznica powołania Klubu Wielkopolan w Brukseli. Cieszę się, że Klubowicze spotykają się dziś wieczór w tak licznym gronie. Z prawdziwą radością przyjmuję też fakt, iż na nasze świąteczne spotkanie zaprosiliście Państwo swoich zagranicznych znajomych i przyjaciół. To żywy dowód tego, iż działalność Klubu zatacza coraz szersze kręgi, a jego członkowie mają coraz silniejsze poczucie wspólnoty.

Drodzy Klubowicze!

Dziękuję Wam za wspieranie codziennych działań przedstawicielstwa Wielkopolski w Brukseli, za Waszą życzliwość i otwartość na nowe pomysły, za zapraszanie do Klubu Wielkopolan kolejnychstol.jpg, nowych członków.

Wszyscy jesteście ambasadorami naszego regionu w sercu Unii Europejskiej. Codzienną, ambitną pracą i odważnymi inicjatywami wyrażacie nasze wspólne, najcenniejsze regionalne wartości. Dziś - po roku od powstania Klubu Wielkopolan w Brukseli - wierzę, że Wielkopolska, mając tylu wiernych orędowników w instytucjach europejskich, będzie dalej umacniać swą pozycję w Europie, a z czasem stanie się jednym z najważniejszych i najbardziej znanych regionów UE."

Świąteczne życzenia złożyli również chorklub.jpgWielkopolanom obecni na spotkaniu Ojciec Marian Wojciechowski, dominikanin, duszpasterz Europejskiego Foyer Katolickiego w Brukseli oraz ksiądz prałat Tomasz Grysa, sekretarz Nuncjatury Apostolskiej przy Królestwie Belgii, który jako rdzenny Wielkopolanin, właśnie dołączył do grona Klubowiczów.

Oprawę artystyczną wieczoru stanowił występ kilkunastoosobowego chóru Katolickiego Foyer Europejskiego, który zaprezentował najpiękniejsze polskie kolędy.

Więcej zdjęć ze spotkania

Autor: BIWW

Zdjęcia: BIWW