Przejdź do treści

Nabór na staże w Brukseli

20170724 people woman coffee meetingBiuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli ogłasza nabór na staże w miesiącach wrzesień i październik 2017 r.

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli jest częścią Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Jego głównym zadaniem jest informowanie podmiotów w Wielkopolsce o najważniejszych wydarzeniach w Unii Europejskiej, zmianach w prawodawstwie unijnym, programach i inicjatywach umożliwiających finansowanie projektów w regionie. Ponadto, Biuro reprezentuje interesy Wielkopolski w UE przekazując postulaty i stanowiska instytucjom unijnym oraz wspiera lokalne podmioty w pozyskiwaniu informacji na temat możliwości finansowania projektów z programów UE.

Okres jesienny w Brukseli to jeden z najciekawszych momentów w roku, podczas którego instytucje UE, przedstawicielstwa miast i regionów oraz innych partnerów organizują wiele wydarzeń. Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana, dlatego stażysta ma szansę zapoznać się z działaniami instytucji unijnych oraz planowanymi inicjatywami w interesującym go obszarze. Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego jest aktywnie zaangażowane w organizację i współorganizację różnego typu inicjatyw i wydarzeń o charakterze międzynarodowym, a także w promocję województwa w Brukseli i prezentowanie postulatów regionalnych na forum UE. Jest to doskonała możliwość na zapoznanie się od strony praktycznej z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, nawiązanie wielu międzynarodowych kontaktów oraz zdobycie bogatego doświadczenia.

Osoby chętne do odbycia stażu proszone są o przesłanie CV i listu motywacyjnego w języku polskim na adres izabela.gorczyca@wielkopolska.eu. Głównym wymogiem wobec kandydatów na staż jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca udział w wydarzeniach i spotkaniach oraz dokonywanie tłumaczeń pisemnych. Preferencje podczas rekrutacji mają mieszkańcy Wielkopolski oraz studenci i absolwenci wielkopolskich uczelni. Staże są bezpłatne, czas trwania to zazwyczaj jeden miesiąc, ale istnieje możliwość jego przedłużenia.

Więcej informacji na temat warunków stażu znajdziecie Państwo na stronie Biura w zakładce Staże.

 

Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli