Wiosna z H2020: zapraszamy na czat z prelegentami

Utworzono: czwartek, 26 marzec 2020 13:32
Biuro Wielkopolski w Brukseli

Grafika 2020Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają na wirtualną kampanię Wiosna z Horyzontem 2020, która – w związku z ograniczeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – zastąpiła III Dzień z Horyzontem 2020.

W czwartek, 26 marca br. w ramach cyklu „Wiosna z Horyzontem 2020” zapraszamy od godz. 10:00 na dwie filmowe prezentacje:

„Od Horyzontu 2020 do Horyzontu Europa” – dr inż. Zygmunt Krasiński, Katarzyna Walczyk-Matuszyk, (Dyrekcja KPK PB UE ) opowiedzą o udziale Polski w Horyzoncie 2020 i o tym, co nas czeka od 2021 roku w nowym programie ramowym Horyzont Europa.

„Business & Science Poland” – w której Ewa Kocińska-Lange (Dyrektor Generalny ds. Badań i Innowacji, BSP) opowie o ofercie polskiego biura wsparcia B+R+I w Brukseli.

Po obejrzeniu filmu zarejestrowanych uczestników zapraszamy na czat z prelegentami, podczas którego będziecie mieli Państwo możliwość zadawania pytań dotyczących tematu prezentacji.

Czat rozpocznie się o godz. 11:00. Zalecamy korzystanie z aplikacji Adobe Connect, z uwagi na lepszą jakość połączenia niż poprzez okno przeglądarki. Pytania i odpowiedzi zostaną opublikowane po zakończeniu spotkania.

W środę, 25 marca, zaprosiliśmy do obejrzenia prezentacji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego prof. Grzegorza Wrochny, który opowiadał o strategii MNiSW na rzecz zwiększenia udziału Polski w Programach Ramowych UE i nowych rozwiązaniach dotyczących wynagrodzeń w projektach, dzięki którym unijne programy ramowe będą bardziej atrakcyjne dla polskich naukowców.

Autor: Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE