Wolontariusze Pomocy UE – trwa nabór do programu

Unia Europejska poszukuje wolontariuszy, którzy chcą nieść pomoc ludziom na całym świecie. Poszukiwane są osoby z doświadczeniem w zakresie tłumaczeń, zdrowia, logistyki, systemów wczesnego ostrzegania oraz wielu innych. Program Wolontariusze Pomocy UE przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych (od 18 roku życia), można odbyć go w różnych miejscach na świecie lub zdalnie – w domu przed komputerem. Nabory prowadzone są przez cały miesiąc: od 1 marca do 1 kwietnia 2019 r.

Program Wolontariusze Pomocy UE można odbyć na dwa sposoby:

  • w pełnym wymiarze godzin w ramach pomocy humanitarnej na całym świecie przez okres od 1 do 18 miesięcy;
  • online – w ten sposób wspiera się pomoc humanitarną niezależnie od tego, gdzie się znajduje, z możliwością dostosowania go do pozostałych obowiązków.

Ukazywanie solidarności jest czymś nieodłącznym i wspólnym nam wszystkim. Do zmieniania świata potrzebny jest wysiłek zespołowy. Jestem przekonany, że to doświadczenie pomoże mi zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym” – mówi jeden z wolontariuszy.

Aby zostać Wolontariuszem Pomocy UE należy mieć ukończone 18 lat, być obywatelem Unii Europejskiej lub długoterminowym rezydentem któregoś z państw członkowskich. Wolontariat internetowy będzie dostępny dla wolontariuszy dowolnej narodowości. Wolontariuszom Pomocy UE oddelegowanym do pomocy humanitarnej pokryte zostaną koszty związane ze szkoleniami, zakwaterowaniem oraz podrożą. Ponadto, będą mieli oni możliwość odbycia dodatkowych szkoleń w europejskiej organizacji humanitarnej przed wyjazdem na wolontariat.

Ogłoszenia o naborach

Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli na podst. Komisji Europejskiej