Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli ogłasza nabór na staże jesienne!

stażeChcesz dowiedzieć się jak funkcjonują w praktyce instytucje unijne? Chciałbyś być częścią międzynarodowego środowiska działającego w samym sercu Unii Europejskiej? Zgłoś się na staż w Biurze Wielkopolski w Brukseli!


Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli jest częścią Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Jego głównym zadaniem jest informowanie podmiotów w Wielkopolsce o najważniejszych wydarzeniach w Unii Europejskiej, zmianach w prawodawstwie unijnym, programach i inicjatywach umożliwiających finansowanie projektów w regionie. Ponadto, Biuro reprezentuje interesy Wielkopolski w UE przekazując postulaty i stanowiska instytucjom unijnym oraz wspiera lokalne podmioty w pozyskiwaniu informacji na temat możliwości finansowania projektów z programów UE.
Okres jesienny w Brukseli to jeden z najciekawszych momentów w roku, podczas którego instytucje UE, przedstawicielstwa miast i regionów oraz innych partnerów organizują wiele wydarzeń. Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana, dlatego jest to dobra szansa, aby zapoznać się z działaniami instytucji unijnych oraz planowanymi inicjatywami w różnych obszarach. Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli jest aktywnie zaangażowane w organizację różnego typu inicjatyw i wydarzeń o charakterze międzynarodowym. Jest to doskonała możliwość na zapoznanie się od strony praktycznej z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, nawiązanie wielu międzynarodowych kontaktów oraz zdobycie bogatego doświadczenia.

Głównym wymogiem jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca udział w wydarzeniach i spotkaniach oraz dokonywanie tłumaczeń pisemnych. Preferencje podczas rekrutacji mają mieszkańcy Wielkopolski oraz studenci i absolwenci wielkopolskich uczelni. Staże są bezpłatne, czas trwania to miesiąc, ale istnieje możliwość jego przedłużenia.

Osoby chętne do odbycia stażu proszone są o przesłanie CV i listu motywacyjnego w języku polskim na adres brussels.office@wielkopolska.eu.

Więcej informacji na temat warunków stażu znajdziecie Państwo na stronie Biura w zakładce Staże (http://www.wielkopolska.eu/praktyki-i-stae-mainmenu-56/staze-dla-studentow-i-abslotwentow)

Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli