mt_ignore

Europejska Stolica Innowacji 2018: ruszyła kolejna edycja konkursu

kpkCarlos Moedas, europejski komisarz ds. badań, nauki i innowacji, otworzył konkurs na Europejską Stolicę Innowacji w 2018 r. Konkurs – znany również jako iCapital – jest nagrodą dla miast i burmistrzów, którzy zbudowali najbardziej integracyjne i dynamiczne ekosystemy innowacji, z korzyścią dla obywateli i biznesu.

Zwycięskie miasto otrzyma tytuł Europejskiej Stolicy Innowacji 2018 i nagrodę w wysokości miliona euro. Tegoroczna edycja nagrodzi także pięć kolejnych miast jako zdobywców drugiego miejsca – każdy z nich otrzyma 100 tys. euro na zwiększenie skali działalności innowacyjnej.

– Dzięki konkursowi na Europejską Stolicę Innowacji 2018 chcemy nagradzać miasta, które się rozwijają i pielęgnują lokalne ekosystemy innowacyjne; które zachęcają obywateli do uczestnictwa i współzarządzania miastem; które przyciągają talenty, zasoby, finansowanie dla biznesu; i które są wzorami do naśladowania dla innych miast i dla reszty świata – powiedział komisarz Moedas.

Konkurs jest otwarty dla miast, w których mieszka co najmniej 100 tys. mieszkańców położonych w państwach członkowskich UE i krajach stowarzyszonych z programem Horyzont 2020. Wnioski można składać do 21 czerwca 2018 r.

Nagroda Europejska Stolica Innowacji to działanie UE ustanowione w ramach programu Horyzont 2020. Nagroda honoruje zdolność miast do łączenia wszystkich podmiotów przyczyniających się do rozwoju innowacji i lepszej jakości życia.

 

Autor: KPK