KE zapowiada 100 mld euro na inwestycje w solidarną transformację energetyczną

Przewodnicząca Komisji Europejskiej poinformowała, że chce dużych inwestycji w działania służące sprawiedliwej transformacji energetycznej. We współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym...

więcej
KE zapowiada 100 mld euro na inwestycje w solidarną transformację energetyczną

Zakończyła się ostatnia sesja plenarna bieżącej kadencji Europejskiego Komitetu Regionów

Rola Europejskiego Komitetu Regionów i potrzeby samorządów w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu były głównymi tematami odbywającej się 4 i 5...

więcej
Zakończyła się ostatnia sesja plenarna bieżącej kadencji Europejskiego Komitetu Regionów

Webinarium na temat praw własności intelektualnej w programie H2020 i Euratom

10 grudnia 2019 w godzinach 11:00 – 12:15 odbędzie się webinarium poświęcone prawom własności intelektualnej w programie Horyzont 2020 i...

więcej
Webinarium na temat praw własności intelektualnej w programie H2020 i Euratom

Aktualności

Polski rajd rowerowy we Flandrii w sobotę 14 września

kolaz z napisem ProgramSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w amatorskim rajdzie rowerowym „Liberation Bike Ride”, który wystartuje w sobotę 14 września br. z Tielt we Flandrii. Wydarzenie zawdzięcza swoją nazwę obchodom 75. rocznicy wkładu Polaków w wyzwolenie flamandzkich miast i miasteczek spod okupacji niemieckiej we wrześniu 1944 r przez 1 Polską Dywizję Pancerną Generała Maczka oraz obchodom setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Belgią w 1919 r.

Organizatorem wydarzenia jest Ambasada RP w Belgii oraz Polska Organizacja Turystyczna. Partnerem wydarzenia jest m.in. Miasto i Gmina Szamotuły.

Podczas rajdu, uczestnicy będą mogli zmierzyć się na dwóch trasach rodzinnych (20 km i 40 km) wytyczonych po ścieżkach rowerowych. Trasa przejazdu przebiegała będzie przez specjalnie przygotowane stacje, na których podczas postoju zaczerpnąć będzie można lekcji historii. Rejestracja dla uczestników rajdu rodzinnego na odległość 20 km i 40 km odbędzie się na miejscu w godz. 10:00-13:00.

Dla bardziej wprawionych kolarzy przygotowano dłuższe trasy (80 km i 120 km). Wśród nich wylosowane zostaną dodatkowo cztery wyjazdy do Polski (pobyt i lot). Rejestracja dla uczestników rajdu na odległość 80 km i 120 km wymagana z wyprzedzeniem (tutaj).

W godz. od 14:00 do 17:00 będzie można odwiedzić „polskie miasteczko” w Tielt (program). Uczestnicy będą mogli zasmakować specjałów kuchni polskiej, posłuchać muzyki polskiego zespołu, obejrzeć akrobację na rowerze w wykonaniu Krystiana Herby, zwiedzić wystawę „Pancerne skrzydła” o dywizji Generała Maczka czy wziąć udział w warsztatach dla dzieci i losowaniu nagród. Na stanowisku Szamotuł znaleźć będzie można materiały promocyjne i produkty lokalne, a dzieci skorzystają z przygotowanych dla nich atrakcji. Szamotuły są także fundatorem nagrody dla zwycięzców rajdu rodzinnego.

Szczegółowy program na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Miejsce: Generaal Maczekplein 5, 8700 Tielt

Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli na podst. Polskiej Organizacji Turystycznej