530 milionów euro dostępnych na wsparcie sieci naukowców

Komisja Europejska otworzyła właśnie nabór do programu Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) Innowacyjne sieci szkoleniowe (ITN), który przeznaczony jest na szkolenia...

więcej
530 milionów euro dostępnych na wsparcie sieci naukowców

Kto pierwszy, ten lepszy – 15 tys. euro dla gminy na publiczne WiFi. Otwarcie konkursu w czwartek!

Gminy mogą ubiegać się o 15 tys. euro na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” na pokrycie kosztów zainstalowania hotspotów Wi-Fi w miejscach...

więcej
Kto pierwszy, ten lepszy – 15 tys. euro dla gminy na publiczne WiFi. Otwarcie konkursu w czwartek!

Nabór na projekty badawcze – zmiany klimatyczne i bioróżnorodność

Narodowe Centrum Nauki (NCN) we współpracy z siecią BiodivERsA ogłasza konkurs BiodivClimBiodiversity and Climate Change na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące bioróżnorodności i zmian...

więcej
Nabór na projekty badawcze – zmiany klimatyczne i bioróżnorodność

Aktualności

Polski rajd rowerowy we Flandrii w sobotę 14 września

kolaz z napisem ProgramSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w amatorskim rajdzie rowerowym „Liberation Bike Ride”, który wystartuje w sobotę 14 września br. z Tielt we Flandrii. Wydarzenie zawdzięcza swoją nazwę obchodom 75. rocznicy wkładu Polaków w wyzwolenie flamandzkich miast i miasteczek spod okupacji niemieckiej we wrześniu 1944 r przez 1 Polską Dywizję Pancerną Generała Maczka oraz obchodom setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Belgią w 1919 r.

Organizatorem wydarzenia jest Ambasada RP w Belgii oraz Polska Organizacja Turystyczna. Partnerem wydarzenia jest m.in. Miasto i Gmina Szamotuły.

Podczas rajdu, uczestnicy będą mogli zmierzyć się na dwóch trasach rodzinnych (20 km i 40 km) wytyczonych po ścieżkach rowerowych. Trasa przejazdu przebiegała będzie przez specjalnie przygotowane stacje, na których podczas postoju zaczerpnąć będzie można lekcji historii. Rejestracja dla uczestników rajdu rodzinnego na odległość 20 km i 40 km odbędzie się na miejscu w godz. 10:00-13:00.

Dla bardziej wprawionych kolarzy przygotowano dłuższe trasy (80 km i 120 km). Wśród nich wylosowane zostaną dodatkowo cztery wyjazdy do Polski (pobyt i lot). Rejestracja dla uczestników rajdu na odległość 80 km i 120 km wymagana z wyprzedzeniem (tutaj).

W godz. od 14:00 do 17:00 będzie można odwiedzić „polskie miasteczko” w Tielt (program). Uczestnicy będą mogli zasmakować specjałów kuchni polskiej, posłuchać muzyki polskiego zespołu, obejrzeć akrobację na rowerze w wykonaniu Krystiana Herby, zwiedzić wystawę „Pancerne skrzydła” o dywizji Generała Maczka czy wziąć udział w warsztatach dla dzieci i losowaniu nagród. Na stanowisku Szamotuł znaleźć będzie można materiały promocyjne i produkty lokalne, a dzieci skorzystają z przygotowanych dla nich atrakcji. Szamotuły są także fundatorem nagrody dla zwycięzców rajdu rodzinnego.

Szczegółowy program na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Miejsce: Generaal Maczekplein 5, 8700 Tielt

Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli na podst. Polskiej Organizacji Turystycznej