Aktualności

Rejestracja na Europejski Tydzień Regionów i Miast 2017 otwarta

EWRC 2017Rozpoczęła się rejestracja na debaty, warsztaty i konferencje organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, którego 15. edycja odbędzie się w Brukseli w dniach 9-12 października 2017 r. Jest to największe wydarzenie poświęcone unijnej polityce regionalnej. Każdego roku bierze w nim udział kilka tysięcy przedstawicieli europejskich samorządów, instytucji unijnych, świata akademickiego, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. W tym roku hasłem przewodnim będą „Regiony i miasta na rzecz lepszej przyszłości”. Organizatorami wydarzenia są Komisja Europejska, Europejski Komitet Regionów oraz europejskie regiony i miasta.

Rejestrować się na poszczególne wydarzenia, które odbędą się podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, można jedynie na oficjalnej stronie do 30 września. Podobnie jak w ubiegłym roku nie będzie możliwości potwierdzenia uczestnictwa na miejscu.  Ponieważ miejsca na niektóre wydarzenia kończą się w pierwszych tygodniach, zachęcamy do jak najszybszej rejestracji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, organizatorzy nie pokrywają jednak kosztów dojazdu ani noclegu.

Wielkopolska już po raz jedenasty weźmie udział w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast. Wspólnie z partnerami z Barcelony, Hanoweru, Kopenhagi, Liverpoolu i Malmo zorganizuje debatę „Europejskie miasta wdrażają światowe programy. W panelu udział wezmą eksperci reprezentujący samorządy i świat nauki z regionów partnerskich. Przedstawią oni dotychczasowe doświadczenia i dobre praktyki wypracowane w regionach i miastach oraz realizowane projekty w zakresie wdrażania Celów Zrównoważonego Rozwoju. Mówcą z Wielkopolski, który zaprezentuje działalność Poznania w tym obszarze będzie Iwona Matuszczak-Szulc, Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w Urzędzie Miasta Poznania. Celem dyskusji będzie refleksja nad tym, jak te konkretne doświadczenia mogłyby zostać uwzględnione w kolejnej strategii Unii Europejskiej (po Strategii Lizbońskiej oraz Europa 2020) oraz polityce spójności po 2020 r. Debata odbędzie się w dniu 10 października 2017 r. w siedzibie Biura Wielkopolski przy rue Montoyer 21 w Brukseli w godzinach 11.15-13.00.

Kod debaty na stronie Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast to 10B20.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: ec.europa.eu

Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli